#
#
اخبار اقتصادی بورس

بسته جهش تولید خودرو در انتظار مصوبه سران قوا؛ قیمت کارخانه و بازار به هم نزدیک می‌شود

بسته جهش تولید خودرو در انتظار مصوبه سران قوا؛ قیمت کارخانه و بازار به هم نزدیک می‌شود
کد: 44440   تاریخ انتشار :۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۳۵

دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن، نیرومحرکه و قطعه سازی از تدوین مشوق های جهش تولید از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد و گفت: این طرح برای تصویب باید مجوز سران قوا را داشته باشد که در انتظار دریافت این مصوبه هستیم.

  • آرش محبی نژاد اظهار داشت: بر اساس این بسته، قیمت گذاری خودرو اصلاح خواهد شد تا تولید نه تنها زیانی نداشته باشد بلکه با حاشیه سود به تولید برسد که اجرای آن در بلند مدت باعث می شود خودروسازان از زیاندهی خارج و به سوددهی برسند.
  • وی ادامه داد: با رشد شرکت های خودروسازی و خروج از زیاندهی، ارزش سهام های خودرویی ها نیز رشد می یابد که بالطبع این روند بر رشد سهام قطعه سازان فعال در بورس نیز تاثیرگذار خواهد بود.
  • محبی نژاد با بیان این که با مصوب و عملیاتی شدن این بسته، افزایش تیراژ تولید محقق می شود، تصریح کرد:  به طور قطع اجرای این بسته، قیمت کارخانه ای خودرو را اصلاح می کند و بر اساس آن عرضه به میزان کافی خواهد بود. بنابراین تقاضای کاذب در بازار به دلیل افزایش عرضه کاهش یافته و در عین حال شاهد کاهش قیمت بازار خودرو خواهیم بود در این شرایط احتکار کنندگان خودرو که دست از فروش با هدف کسب سود بیشتر کشیده بودند، اقدام به عرضه می کنند بنابراین دوباره قیمت بازار کاهش می یابد تا در نهایت قیمت کارخانه و بازار در یک نقطه به هم نزدیک شود.
  • دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن، نیرومحرکه و قطعه سازی در ادامه با تاکید بر این که کاهش نرخ ارز بر روی ارزش سهام خودروسازان و قطعه سازان در بورس و قیمت خودرو اثر مثبتی به جای می گذارد، ادامه داد: هراندازه نرخ ارز کاهش یابد قیمت سهام هایی که فروش ریالی دارند و خرید آن ها به صورت مستقیم و غیرمستقیم به دلار وابسته است، افزایش می یابد چرا که هزینه مواد اولیه و هزینه مرتبط آن ها با کاهش قیمت ارز افت پیدا می کند اما در مقابل فروش ریالی بالایی داشته و حاشیه سود بالایی خواهند داشت ، بنابراین ارزش سهام آن ها رشد می کند که خودروسازان در این رده جای می گیرند.
  • .
  • خودرو کار

بورس   خودرو   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70