#
#
اخبار اقتصادی بورس

نتیجه جلسه وزارت صمت در مورد اجرای شیوه‌نامه جنجالی تنظیم بازار فولاد

نتیجه جلسه وزارت صمت در مورد اجرای شیوه‌نامه جنجالی تنظیم بازار فولاد
کد: 44512   تاریخ انتشار :۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۱

شنیده‌های چیلان از منابع موثق حاکی از آن است که در جلسه امروز وزیر صمت با معاونین این وزارتخانه در خصوص نحوه اجرای شیوه‌نامه جنجالی دولت، رزم حسینی با لحنی تحکمی بر اجرای آن با تمام قوا و برخورد با مخالفین تاکید کرده است.

  • به گزارش گروه خبری «اخبار بورس» شنیده‌های چیلان از منابع موثق حاکی از آن است که در جلسه امروز وزیر صمت با معاونین این وزارتخانه در خصوص نحوه اجرای شیوه‌نامه جنجالی دولت، رزم حسینی با لحنی تحکمی بر اجرای آن با تمام قوا و برخورد با مخالفین تاکید کرده است.
  • بر اساس شنیده‌های چیلان در این جلسه مقرر شده کمیته تخصصی فولاد زیر نظر داریوش اسماعیلی، معاون معدنی وزارت صمت تشکیل شود و این شیوه نامه دستوری “به سرعت” اجرایی شود.
  • فولادسازان معتقدند معاون معدنی وزیر با آنها زاویه دارد و از جامع‌نگری و انصاف در پیوند زنجیره فولاد از بالادست تا پایین دست برخوردار نیست و البته وی را مقصر اصلی آشفتگی فعلی در زنجیره فولاد می دانند چنانکه یکی از اعضای هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد در مصاحبه اخیر خود گفته است: ” آقای اسماعیلی با دید محدودی که داشت، دو جبهه شامل بخشی از معدنی ها و نوردی ها را در مقابل فولادسازان قرار داد و نتیجه وضعیت امروز شده است”
  • شنیده‌های چیلان حاکی از آن است که در این جلسه مسئولیت ساماندهی تقاضای ورق های فولادی و اصلاح سهمیه های بهین یاب همچنان بر عهده صادقی نیارکی معاون صنایع وزارت صمت گذاشته شده است.
  • شایان ذکر است شیوه‌نامه ابلاغی آقای نهاوندیان برای بازار فولاد که در رقابت منفی دولت و مجلس تحت عنوان «شیوه نامه ساماندهی عرضه و تقاضای فولاد» با شتاب ابلاغ گردید، با مخالفت شدید انجمن فولاد ایران و فعالان بازار سرمایه روبرو شده است و شرکت های بزرگ فولادی همانند فولاد خوزستان (فخوز)، فولاد خراسان (فخاس)، ذوب آهن اصفهان (ذوب)، فولاد ارفع (ارفع) و … نیز با شفاف سازی در کدال، تبعات اجرای این شیوه نامه را به دولت گوشزد کرده اند.

بورس   فولاد   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219