#
#
اخبار اقتصادی بورس

طرح وزارت صمت، آزادسازی کامل قیمت خودرو است

طرح وزارت صمت، آزادسازی کامل قیمت خودرو است
کد: 44884   تاریخ انتشار :۲۸ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۲

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بسته پیشنهادی وزارت صمت را گامی رو به جلو برای آزادسازی کامل قیمت خودرو دانست و گفت: با حذف کامل سیاست سرکوب قیمت، شکست انحصار و آزادسازی واردات، روند معیوب تولید و عرضه خودرو در بازار اصلاح و قیمت ها واقعی می شود.

  • محمد رضا میرتاج الدینی در گفت و گو با خبرنگار پرشین خودرو، با بیان این مطلب اظهار داشت: در صورت تصویب بسته پیشنهادی وزارت صمت و خروج قیمت گذاری خودروهای کم تیراژ از نرخ های دستوری، بخشی از محصولات شرکتهای خودروساز از شر زیان دهی خارج خواهد شد.وی گفت: وزارت صمت باید در گام بعدی خودروهای پرتیراژ را نیز از نرخ گذاری دستوری خارج و با حذف کامل سیاست سرکوب قیمت، قیمت گذاری خودرو را به شرکت های خودروسازی واگذار شود.
  • برای افزایش کیفیت ناگزیر به ایجاد فضای رقابتی در بازار خودرو هستیم
  • میرتاج الدینی تاکید کرد: اگر چه از صنعت خودرو کشور باید حمایت شود اما ناگزیر به ایجاد فضای رقابتی هستیم زیرا ادامه نبود چنین فضایی موجب افت کیفیت و افزایش قیمت و مانعی بر مسیر توسعه خودروسازی در کشور خواهد شد.نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تداوم قیمت گذاری دستوری مردم را مجبور می کند که برای خودروهای کم کیفیت در نوبت های طولانی قرار گیرند و قیمت ها در بازار غیر واقعی شود بنابراین برای افزایش کیفیت این رویه باید اصلاح و قیمت خودرو آزاد شود. میر تاج الدینی همچنین خواستار آزادسازی واردات خودرو شد و افزود: زمانی که قیمت خودرو در کارخانه با نرخ بازار اختلاف زیادی داشته باشد، این جریان هم به ضرر خودروساز و هم مصرف کنندگان است ضمن اینکه این شرایط انگیزه‌ای برای سوداگری و دلالی در بازار ایجاد می کند بنابراین با واردات خودرو و تامین نیاز بازار، تقاضای کاذب از بازار خارج و در ادامه این مسیر به کنترل و واقعی شدن قیمت خودرو کمک می کند. وی با اشاره به تاثیر روش های نادرست مدیریت در واردات و قیمت گذاری بر ایجاد تقاضای کاذب در بازار خودرو تصریح کرد: خودرو کالای مصرفی است و باید بر اساس قیمت تمام شده و سود معقول خودروسازان در بازار عرضه شود بنابراین باید با راهکارهایی انحصار در بازار خودرو شکسته شود.
  • پالس مثبت دولت به واردات خودرو در سال ۱۴۰۰
  • این نماینده مردم در خانه ملت، تعیین ردیفی برای واردات خودرو در بودجه ۱۴۰۰ را نشان از پالس مثبت دولت به واردات خودرو عنوان کرد و گفت : اینکه دولت در بودجه سال ۱۴۰۰ ردیف درآمدی را برای واردات خودرو در نظر گرفته است اقدام و گامی موثر به منظور رفع ممنوعیت واردات خودرو است و انتظار می رود در صورت تصویب نمایندگان و واردات محدود، سال آینده شاهد اوضاع بهتری در بازار خودرو باشیم.
  • عرضه خودرو در بورس راهکار بازار خودرو نیست
  • نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس در پایان با توجه به طرح مجلس و عرضه خودرو در بورس کالا خاطر نشان کرد: چنانچه خودرو به عنوان کالایی مصرفی در بورس قیمت گذاری شود مسلما نشان از روند معیوب تولید و عرضه خودرو در کشور است در حالی که با اصلاح جریان تولید و عرضه، دیگر نیازی به عرضه خودرو در بورس نخواهد بود.

بورس   خودرو   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70