#
#
اخبار اقتصادی بورس

فرصت استثنایی برای فولادسازان ایرانی

فرصت استثنایی برای فولادسازان ایرانی
کد: 44952   تاریخ انتشار :۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۵

در هفته جاری، قیمت میانگین بیلت صادراتی ایران، ۵۲۸.۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته گذشته، جهش ۶.۸ درصدی را نشان می‌دهد. قیمت میانگین اسلب صادراتی ایران نیز با رشد ۱.۲ درصدی به ۵۴۴ دلار به ازای هر تن رسید.

  • این بدان معناست که در حال حاضر یک فرصت بسیار بزرگ، در مقابل شرکت‌هایی نظیر #فخوز، #کاوه، #فولاد، #هرمز، #ذوب، #فخاس و غیره وجود دارد. در حال حاضر، شاهد یک «سوپر سایکلِ» رشد قیمت فولاد هستیم و در صورت تسهیل صادرات فولاد، درآمد بزرگی در انتظار فولادسازان ایرانی و انبوه سهامداران آن‌ها خواهد بود. باید دید اکنون که بازار داخلی فولاد در رکود است، آیا گام‌های موثری در جهت تسهیل صادرات فولاد برداشته می‌شود یا خیر؟
  • در هفته جاری فولادسازان ایرانی ۵۰ هزار تن بیلت را با قیمت فوب ۵۲۷ و ۵۳۰ دلار به ازای هر تن به مشتریان خارجی فروخته‌اند که در ماه ژانویه حمل خواهد شد. همچنین فولادسازان ایرانی دو قرارداد فروش شمش فولادی به قیمت‌های ۵۳۲ و ۵۴۰ دلار به ازای هر تن برای حمل در ماه فوریه نیز داشته‌اند که در قیمت‌های متال بولتن برای هفته جاری بازتاب نداشته است.
  • گفتنی است در حال حاضر تحت تأثیر افزایش قیمت مواد اولیه و کمبود فولاد میانی در سطح دنیا، شاهد افزایش مداوم قیمت فولاد در بازارهای مختلف هستیم.
  • یک خبر مهم این است که چین از اول ژانویه سال ۲۰۲۱، تعرفه واردات قراضه را حذف خواهد کرد و این موضوع احتمالاً به رشد تقاضای چین برای قراضه و در نتیجه کمبود قراضه در سطح جهان و افزایش قیمت بیشتر فولاد منجر خواهد شد.
  • قیمت فولاد در منطقه CIS که طبق شیوه‌نامه جدید تنظیم بازار فولاد مبنای قیمت‌های فولاد در بورس کالای ایران است، نیز در حال افزایش است. آخرین قیمت اسلب صادراتی CIS در بنادر دریای سیاه، در هفته جاری ۶۲۰ تا ۶۲۵ دلار به ازای هر تن بوده است. قیمت بیلت صادراتی CIS نیز با رشد بیش از ۶ درصدی به ۵۷۸ دلار به ازای هر تن رسیده است. آخرین قیمت میلگرد صادراتی CIS نیز ۶۳۰ تا ۶۵۰ دلار به ازای هر تن است. این قیمت‌ها در منطقه CIS نشان می‌دهد که احتمالاً قیمت فولاد صادراتی ایران همچنان روند صعودی را در هفته‌های آتی تجربه کند.‌
  • .
  • .
  • چیلان

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219