#
#
اخبار اقتصادی بورس

فشار صادراتی وزارت صمت بر فولادسازان بزرگ برای پذیرش داوطلبانه دستور ۷۰ درصد

فشار صادراتی وزارت صمت بر فولادسازان بزرگ برای پذیرش داوطلبانه دستور ۷۰ درصد
کد: 45180   تاریخ انتشار :۲۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۳۰

فشار صادراتی وزارت صمت بر فولادسازان بزرگ برای پذیرش داوطلبانه دستور ۷۰ درصد.

  • شنیده های چیلان حاکی از این است که وزارت صمت به طور غیررسمی تیک خوردن مجوز محموله‌های صادراتی فولادسازان بزرگ در سامانه گمرک را به عرضه شمش و محصولات فولادی در هفته جاری بر اساس ضریب ۷۰ درصد نرخ جهانی مشروط کرده است!
  • ?بر اساس شنیده‌های چیلان، وزارت صمت از فولادسازان بزرگ خواسته در عرضه‌های هفته جاری بورس کالا، به طور داوطلبانه قیمت پایه محصولات خود را بر اساس ضریب ۷۰ درصد نرخ CIS (البته در هفته منتهی به عرضه) کاهش دهند. در این صورت وزارت صمت نیز در حل مسئله تیک محموله های صادراتی فولادسازان همکاری خواهد کرد.
  • ?گفتنی است بر اساس شنیده‌های چیلان، بیش از ۱۲ کشتی برای حمل محموله های صادراتی فولادسازان بزرگ کشور به ارزش بیش از ۲۰۰ میلیون یورو، روی آب و در بنادر کشور منتظر تیک سبز وزارت صمت در سامانه گمرک هستند و کارخانجات فولادی هم چندین روز است مجبور به پرداخت دموراژهای سنگین ناشی از تاخیر حمل شده اند.
  • ?به عبارت دیگر، ورود بیش از ۲۰۰ میلیون یورو ارز به کشور آن هم در شرایط تحریم، منتظر اجازه وزارت صمت است که آن هم مشروط به پذیرش داوطلبانه دستور موسوم به ۷۰ درصد معاون معدنی این وزارتخانه شده است! منفعت این اقدام عجیب هم نصیب مالکان خارجی کشتی های روی آب شده که دموراژهای سنگین دریافت می کنند!

بورس   بورس کالا   فولاد   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219