#
#
اخبار اقتصادی بورس

عرضه ۱۰ هزار میلیارد ریال صکوک مرابحه برای ایران خودرو

عرضه ۱۰ هزار میلیارد ریال صکوک مرابحه برای ایران خودرو
کد: 45786   تاریخ انتشار :۱۴ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۱

  • با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک مرابحه شرکت ایران خودرو (سهامی عام) به مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال از طریق شرکت بورس اوراق بهادار تهران از شنبه مورخ ۱۴ فروردین تا دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ در نمادهای "صخود۰۴۱" و "صخود۴۰۱" عرضه عمومی می شود.
  • غلامرضا ابوترابی با اعلام ابن خبر به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، افزود: صکوک مرابحه شرکت ایران خودرو به ارزش ۱۰ هزار میلیارد ریال جهت خرید مواد اولیه و قطعات مورد نیاز خودرو از طریق شرکت بورس اوراق بهادار تهران عرضه می شود.
  • مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه اظهار داشت: این اوراق ۴ ساله و با نرخ ۱۸ درصد است  که اقساط آن هر سه ماه یک بار پرداخت می شود.
  • وی در خصوص ارکان انتشار این اوراق توضیح داد: بانک سپه ضامن این اوراق بوده و پذیره نویسی و بازارگردانی آن بر عهده شرکت های تامین سرمایه تمدن و امید هر یک به مبلغ ۵ هزار میلیارد ریال است. شرکت کارگزاری بانک توسعه صادرات عامل فروش، شرکت واسط مالی شهریور یکم ناشر و شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه عامل پرداخت این اوراق اند.
  • ابوترابی تصریح کرد: در این اوراق، شرکت واسط مالی شهریور یکم(ناشر) به وکالت از طرف خریداران اوراق، با منابع حاصل از انتشار صکوک مرابحه، مواد اولیه مورد نیاز(قطعات خودرو) شرکت ایران خودرو(بانی) را نقداً خریداری خواهد کرد و سپس این مواد اولیه را به صورت اقساطی به بانی خواهد فروخت و بانی متعهد می شود که در سررسیدهای سه ماهه، اقساط مربوطه را از طریق شرکت ناشر و شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به دارندگان اوراق پرداخت کند.
  • به گفته وی، شرکت ایران خودرو پیش از این دو بار از طریق انتشار صکوک مرابحه و رهنی در بازار سرمایه مجموعاً بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد ریال اقدام به تامین مالی کرده که هر دوی آنها در حال معامله است.

ایران خودرو   بورس تهران   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219