#
#
اخبار اقتصادی بورس

رونمایی طرح اتحاد بورس و بیمه

رونمایی طرح اتحاد بورس و بیمه
کد: 45965   تاریخ انتشار :۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۹

طرح اتحاد بورس و صنعت بیمه با امکان تضمین یک ، سه و پنج ساله اصل سرمایه و سود سهامداران با امضای قرارداد بیمه باران و سبدگردان آرمان اقتصاد رونمایی شد.

 • به گزارش صدای بورس، مراسم رونمایی از طرح اتحاد بورس و بیمه با حضور علیرضا هادی و احمد اتحادپور، مدیران عامل بیمه باران و سبدگردان آرمان اقتصاد برگزار شد.
 •  علیرضا هادی، مدیرعامل بیمه باران با بیان اینکه این طرح گام جدیدی برای جذب مشتریان در بازار بیمه های زندگی است، گفت: تا به حال اکثر مشتریان بخشی از بیمه را مشاهده کردند که برای بعد از دوران حیات برنامه ریزی شده بود که جایگاه خاصی و استفاده های مطلوبی برای بیمه گذاران دارد اما بیمه باران از ابتدا به بیمه هایی که جنبه پس اندازی و سرمایه گذاری داشت، ورود کرد و در ۱۰ ماه فعالیت در سال گذشته در بازار بیمه با معرفی بیمه ترنم باران که زندگی به شرط حیات است با استقبال جامعه مشتریان روبرو شد.
 • وی افزود: این نوع بیمه دارای تقاضای خوبی است چراکه نیاز به پس انداز در جامعه و نگرانی از تغییر بازدهیبازارهای مالی احساس می شود. طبق مقررات بیمه مرکزی، شرکت های بیمه متولی جمع آوری پس اندازها و وجوه خرد مکلف هستند به گونه ای سرمایه گذاری کنند که ضمن حفظ ارزش اصلی منابع مشتریان به عنوان حق بیمه از مشارکت در منابع حاصل از سرمایه گذاری ها هم برخوردار کنند.
 • تضمین سود به علاوه مشارکت در منافع طرح
 • این مقام مسئول ادامه داد: سبدگردان آرمان اقتصاد این فرصت را برای بیمه باران و البته بیمه زندگی فراهم می کند که به واسطه فعالین بازار سرمایه این محصول پس اندازی معرفی شود تا با استفاده از شرایط بیمه و پس اندازی بیمه نامه بتوانند به تامین مالی مورد نیاز در آینده چه به شکل ثابت و به زودی به شکل مستمری برخوردار شوند و علاوه بر اینکه تضمین سود به واسطه نرخ بهره تعیین شده از مشارکت در منافع این طرح در دوره های زمانی کوتاه برخوردار شوند.
 • هادی با بیان اینکه بیمه باران سال گذشته اقدامی را در جهت حفظ حقوق مشتریان آغاز کرده ، توضیح داد: این اقدام، گزارشگری های مستمر سه ماهه ناشی از  عملیات سرمایه گذاری در بازار بیمه به مشتریان و اعمال در بازدهی ذخایر در مدت شش ماه یک بار بود که در پایان سال ۹۹ بازدهی سرمایه گذاری ۵۴.۷ درصدی در ذخایر ریاضی مشتریان اعمال شد. امید می رود این طرح با همکاری بازار بیمه و فعالان بازار سرمایه مفید واقع شود.
 • راه اندازی طرح با هدف پوشش ریسک مشتریان
 • همچنین احمد اتحادپور، مدیرعامل سبدگردان آرمان اقتصاد با بیان اینکه این شرکت اکنون بزرگترین سبدگردانی از لحاظ کدهای سرمایه گذاری است، گفت: هدف از راه اندازی این طرح این بود که ریسک مشتریان را پوشش داد. دغدغه اصلی سهامداران در روند صعودی شاخص ورود به این بازار و کسب سود بود و در دوره اصلاح و ریزش ها بتوانند سپر بیمه ای برای دارایی ها داشته باشند.
 • وی افزود: در نیمه دوم سال ۹۹ و سال جاری ۷۰ تا ۸۰ درصد سرمایه سهامداران غیر حرفه ای و ۲۰ تا ۳۰ درصد سرمایه فعالان حرفه ای در بورس از دست رفت . با رونمایی این طرح منابع افراد در بازار بیمه می شود تا هم از نوسان سهام منتفع شوند و در صورت کاهشی شدن بازار، زیانی متوجه آنها نشود. برنامه توسعه این طرح در سایر بازارها در آینده در دستور کار است.
 • بنابراین گزارش، در طرح مشترک بیمه باران و سبدگردانی آرمان اقتصاد، هر فرد طبق دستورالعمل مشترک با در اختیار گذاشتن سرمایه در قراردادهای یک ، سه و پنج ساله ، اصل سرمایه را به علاوه درصدی از سود پیش بینی شده، تضمین می کند. این محصول براساس محدودیت از دست دادن سرمایه بوجود آمده تا با بکارگیری آن چالش سرمایه گذاری در بازار سهام کاهش پیدا کند. در این قرارداد در صورت فوت مشتری، حق بیمه ها به وراث داده می شود.

بورس   

نظرات(1)

 1. ناشناس گفت:

  سلام، آیا این طرحِ بیمه باران، فقط شاملِ سرمایه گذاران و سهامدارانِ واحدهای صندوقِ سرنایه گذاری آرمانِ اقتصاد میشه،
  یا اینکه بقیه سهامداران در بازارِ بورس و فرابورس هم، شاملِ این طرح میشن، لطفآ در این رابطه، بیشتر اطلاع رسانی بفرمائید. از شما خوبان متشکرم .

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219