۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - 2021 17 Sep
#
#
اخبار اقتصادی بورس

چرا ایدرو و ایمیدرو بورسی نمی‌شوند؟

چرا ایدرو و ایمیدرو بورسی نمی‌شوند؟
کد: 42691   تاریخ انتشار :۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۹

معاون شرکت‌ها و قیمت‌گذاری بنگاه‌های سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه بورسی شدن ایدرو و ایمیدرو فعلا متوقف شده است، توضیحاتی در این رابطه ارائه کرد.

  • به گزارش گروه خبری «اخبار بورس» ابوالقاسم شمسی، درمورد عرضه نشدن سازمانهای ایدرو (گسترش و نوسازی صنایع) و ایمیدرو (توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی) در بازار سرمایه توضیح داد: درمورد عرضه ایدرو و ایمیدرو بحث هایی مطرح شده بود که فعلا مسکوت مانده و دولت مصوبه ای در این باره نداده است. این موضوع دلایل مختلفی داشت‌. نخست آنکه نیازمند مصوبه هیات وزیران بود و از سوی دیگر این موضوع مطرح شد که این دو سازمان توسعه ای هستند و با توجه به تکالیفی که قانون اصل ۴۴ بر عهده سازمان های توسعه‌ای گذاشته بود و نیز با توجه به اساسنامه این دو شرکت، تصمیم برای واگذاری را با مسائل و ابهاماتی مواجه کرد.
  • وی ادامه داد: در نهایت قرار شد شرکت‌های زیرمجموعه‌ ایدرو و ایمیدرو به صورت مجزا واگذار شوند و این در دستور کار سازمان خصوصی سازی قرار دارد. ‌ دو سازمان هم همکاری های خوبی داشتند.
  • بر اساس این گزارش، پیش از این علیرضا صالح _ رئیس سازمان خصوصی سازی _ اعلام کرده بود که عرضه سهام ایدرو و ایمیدرو به مصوبه هیأت وزیران نیاز دارد و در صورت اخذ این مصوبه تا پایان اردیبهشت، مراحل آماده‌سازی آنها برای عرضه در بورس انجام می‌شود که امیدواریم زمینه پذیرش این مجموعه‌ها در نیمه نخست امسال در بازار سرمایه فراهم شود؛ بنابراین در صورت تصویب هیأت وزیران، سهام ایدرو و ایمیدرو تا پایان شهریور عرضه می‌شود.
  • اما طبق گفته های شمسی فعلا پای ایدرو و ایمیدرو به بورس باز نخواهد شد و قرار است سه شرکت زیرمجموعه ایمیدرو و دو شرکت زیرمجموعه ایدرو بورسی شوند.
  • .
  • .
  • اقتصاد نیوز

ایدرو   ایمیدرو   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70